Děti

Pro budoucnost lidstva není nic důležitějšího než děti. Chovejme se k nim podle toho. Zodpovědně, s láskou, pochopením, pomocí, pravdou a velkou uctivostí. Na nich bude záležet, dokonce ještě i náš život a jeho spokojenost ve stáří. Berme dítě jako mimořádný dar Života, Univerza. Jako jeho důvěru v nás, že to zvládneme. Přistupujme k dítěti jak se k takovému daru sluší a patří.

Dítě a jeho příchod…

do našeho světa. Již jsem zmínil, že k početí je nezbytné, aby bylo plánováno a to velmi zodpovědně, nějakou dobu před početím. Oba budoucí rodiče by měli vědět, co to je rodičovství a co se od rodičů očekává. Dnes není jediná instituce, která by se těmto nezbytným tématům věnovala. Jednoznačně je nejvhodnější, aby tak činila rodina (rodiče).

K rodičům,…

…kteří svým dětem nedají praktickým každodenním životem dobrý příklad a nejsou sto tak učinit ani teoreticky, se dá tato informace dopravit školou. Přes jejich děti. Ovšem ani školu toto téma mnoho nezajímá, pokud vůbec. Podle školy je důležitějších mnoho jiných věcí. Což je nesmysl.

Naše školy…

…učí mnohým věcem, které člověk ke zdravému rozvoji a spokojenému životu nepotřebuje a nikdy potřebovat nebude, ale to důležité, “jak žít,” se jaksi do osnov nevejde. Mladý člověk vůbec neví proč tady je, jaký má nebo nemá život smysl. Neví nic o vztazích, o sobě samém, o fungování vesmírných zákonitostí. Je jen málo lidí, kteří mu k tomu mohou něco říci. Zkrátka lidstvo zajímá pouze hmotná spotřeba, moc, peníze, sláva, získání převahy nad jinými a podobná témata. Tím se z dětí dělají neurotici, bojovníci a postupem času psychopati.

Chtějí-li…

…rodiče být zodpovědní za své chování a činy, měli by narození dítěte nejen zapít alkoholem, ale především začít výchovou a ta by mohla začít upřimným omlouváním se. Za to, jakou přírodu a společnost mu tady zanecháváme. Do jakých poměrů jsme ho přivedli, jaké mezilidské vztahy jsme vytvořili.

Ale jak …

…se dnes již nemůže napít z potoka, protože by se otrávilo. Musí si koupit balenou vodu. Vodou mrtvou. Jak se nesmí k ničemu svobodně vyjadřovat, protože okamžitě bude umlčováno a trestáno. Dokonce si ani nesmí samo říci, kdy chce pít a kdy jíst a vůbec ne co. Kdy chce a kdy nechce spát. Na všechno máme machry, vše v tabulkách, propracováno.

Musí dodržovat…

…režim jako na vojně. Spát i vstávat dle nařízení. Smát se nebo plakat na povel. Za tohle a mnoho jiných pitomostí, je však skutečně třeba se mu omluvit a bylo by dobré mu i říci, že se s jeho příchodem budeme snažit ze všech sil takto hloupými již nebýt.

Prvním úkolem rodičů…

…by mohlo být uvědomění si, že se jim nenarodil plyšák, ale dítě. Pokračování takového vědomí by mohlo být i to, že se nenarodil neschopný, hloupý malý debílek. Narodil se člověk s malým lidským tělem. Rodiče umožnili dalšímu duchovi a duši přijít na tento svět a něco se na něm naučit, osvojit si cosi, co nezná, a proto také přichází.

Dokonce i pro…

…své rodiče přináší jistá poselství a nemálo jim bude pomáhat v jejich úkolech a učebních tématech na Zemi. Jakmile je přestřižena pupeční šňůra mezi matkou a dítětem, je třeba uznat dítě jako samostatnou, svébytnou lidskou bytost. Nejde o vaše dítě. Je nám pouze svěřeno. Svěřeno proto, že jsme o něj žádali, bylo nám Životem, Univerzem uvěřeno, že jsme zodpovědní a že to zvládnete. Přispět v dobrém slova smyslu svým postojem a vztahem k dítěti, k rozvoji a lepší budoucnosti lidstva.

Matka je …

…v tomto období, které trvá asi tak do 6-7 let věku dítěte absolutně nenahraditelnou ve vývoji a výchově dítěte. Kým a čímkoliv se ji budeme snažit nahradit, bude neodvolatelná chyba. Již to zůstane zapsáno v životě dítěte. Matku nelze nahradit. Začínat taky budoucnost lidstva jakousi náhradou je nesmyl. Půjde o poškození.

Žena je plně…

…zodpovědná za láskyplný, veselý, klidný a útulný domov. To platí v partnerství a v rodině obzvlášť. Jaká je žena, taková je rodina. Muž má zase zodpovědnost za zabezpečení rodiny hmotně, za její ochranu a také se aktivně starat o dítě.

Má to dnes …

…jednoduché, protože nemusí kopat díry, aby ulovil mamuta, stačí, aby vydělal dostatek peněz. Na výchově se musejí podílet oba rodiče. V harmonickém vztahu a normální rodině je to samozřejmostí. V dnešních rodinách je to velký problém.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Děti. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.